Udělejte radost Vašim nejbližším a kupte jim u nás dárkový voucher!

Okolí

Podívejte se na krásná a zajímavá místa, která můžete v okolí navštívit.

Ski areál Fajtův kopec a rozhledna

Ve Velkém Meziříčí leží v srdci Českomoravské vrchoviny v nadmořské výšce 550 metrů lyžařské středisko. Ski areál Fajtův kopec si pro milovníky zimních sportů připravil dvě sjezdovky dlouhé 430 a 410 metrů, obsluhované kotvou, a 110 metrový dětský svah. Sjezdovky jsou ozvučené a uměle osvětlené, nechybí tedy ani večerní lyžování. Přímo nad sjezdovkou se nachází 36 metrů vysoká rozhledna ve tvaru šroubovice DNA. Kdo po jejích 175 schodech vystoupá až na vyhlídkovou plošinu ve výšce 32 metrů, bude za vynaloženou námahu odměněn nádhernými pohledy na Velké Meziříčí s dálničním mostem Vysočina a dvěma historickými železniční viadukty, vysílače Ambrožný a Cyrilov nebo hráz přehrady Mostiště. Po setmění je rozhledna krásně osvětlená, a tak se sem určitě vyplatí vyrazit i ve večerních hodinách.


Židovská čtvrť v Třebíči (UNESCO)

Město Třebíč je domovem rozlehlé židovské čtvrti, zapsané na seznam UNESCO. Jedinečný soubor čítá celkem 123 staveb, mezi nimiž jsou dvě synagogy, židovské muzeum, židovská radnice, rabinát, chudobinec, nemocnice a dvě školy. Nechybí samozřejmě ani židovský hřbitov. Židovská čtvrť je volně přístupná a mohou si ji bez omezení prohlédnout všichni. Větší skupiny pak můžou po předchozí domluvě vyrazit na jeden ze dvou okruhů s průvodcem. Do života židovské rodiny nebo židovského obchodu pak zájemci nahlédnou v Židovském muzeu v Domě Selingmanna Bauera. 

Přírodní park Balinské údolí

Stezka Balinské údolí je dlouhá celkem 15,5 kilometrů a má 7 zastavení, která se ale nachází jen na 2,5km  úseku, ten vede přímo Balinským údolím. Stezka je okružní, začíná na okraji Velkého Meziříčí a vede proti proudu meandrující říčky Balinky do Balinského údolí, prochází okolními obcemi a vrací se zpět na začátek. Trasa není náročná, a tak si na ni mohou troufnout i rodiny s dětmi, kdo by chtěl, může si ji projet na kole, v zimě pak na běžkách.


Zámek Budišov

V Budišově na třebíčsku se nachází zámek stejného jména. Zámek je sídlem depozitáře přírodovědných oddělení Moravského zemského muzea, jehož část si tady návštěvníci mohou prohlédnout ve formě zoologické expozice. K vidění jsou tady vycpaniny ptáků, savců, ryb i obojživelníků, stejně jako trofeje z loveckých výprav do Afriky, Asie a Kanady i novější přírůstky z Kuby nebo Jižní Ameriky. Za prohlídku stojí také zámecký park ve francouzském stylu.


Vodní nádrž Dalešice


Vodní dílo Dalešice je přečerpávací vodní nádrž na řece Jihlavě. Patří k největším přehradám na Moravě a s maximální hloubkou 85,5 metrů je také nejhlubší v ČR. Jejím hlavním účelem je zdroj technologické vody pro jadernou elektrárnu Dukovany, ale nádrž má i rekreační využití - v jejím okolí je hodně soukromých chat a několik kempů, např. „Hartvíkovická pláž“. Po přehradě jezdí i rekreační loď. Nedaleko se nachází pivovar, který se stal známým především díky filmu Postřižiny, který zde natočil režisér Jiří Menzel v roce 1980 podle stejnojmenné novely Bohumila Hrabala. Kromě vychlazeného piva a dobrého jídla se můžete těšit i z prohlídek pivovaru.

Sportovní a wellness centrum Laguna

Třebíčské vodní centrum nabízí k vodním radovánkám aquapark, plavecký bazén a wellness. Centrem aquaparku je bazén nepravidelného tvaru se spoustou vodních atrakcí, jako jsou divoká řeka, houpací kolébka, masážní a vířivá lůžka nebo podmořská jeskyně s akváriem. Součástí aquaparku je také celoročně přístupný venkovní bazén se slanou vodou. Aquapark je přes turnikety propojen s plaveckým bazénem. Ten nabízí osm drah o délce 25 metrů a také bazén pro děti a prohřívací kabinu. V bezplavkové wellness zóně najdete tři finské sauny, parní lázeň a sprchový kout s tropickým deštěm. K dispozici je také vnitřní ochlazovací bazének, venkovní ochlazovací whirlpool a odpočinková místnost s lehátky.

Zámek Velké Meziříčí

Zámek ve Velkém Meziříčí byl vystavěn v polovině 13. století. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku dobově zařízených místností včetně Sarajevského salonu s kapesníkem s krví Františka Ferdinanda d´Este, Orientálního salonku s artefakty z Japonska a Číny nebo Tanečního sálu s psacím stolkem francouzské královny Marie Antoinetty. Zájemci si tady dále mohou prohlédnout přírodovědné expozice se sbírkou minerálů nebo ptáků, výstavu na téma vývoje pozemních komunikací s několika modely mostů, kolekci kubistického nábytku nebo výstavu věnující se historii a současnosti města. Návštěvu zámku mohou hosté završit procházkou v malebném zámeckém parku.


Výlety po okolí?